Підготовка науково-педагогічних кадрів
Тренінги в рамках міжнародного Erasmus+ проєкту «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні» (PAGOSTE)
3 та 4 грудня 2020 року викладачі кафедри професійної освіти та технологій сільськогосподарського виробництва та аспіранти взяли участь у тренінгах для викладачів закладів вищої освіти, закладів фахової передвищої освіти та професійно-технічної освіти на тему: «Шкільна практика та інституційна співпраця у підготовці викладачів закладів професійної освіти. Досвід Австрії», організованих за підтримки Міністерства освіти і науки України в рамках міжнародного Erasmus+ проєкту «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні» (PAGOSTE).
Перший день тренінгу розпочався з вітального слова Світлани Шитікової, директора Національного Еразмус+ Офісу в Україні, яка наголосила на важливості удосконалення підготовки викладачів професійної освіти у розбудові як системи вищої освіти в цілому, так і професійно-технічної, зокрема.
Подальшу роботу тренінгу було організовано Ріхардом Фортмюллером та Керстін Концер (Інститут бізнес-освіти, Віденський університет економіки та бізнесу), які презентували:
-
структуру навчальної програми «Економічна та бізнес-освіта», місце шкільної праткики в ній та правові основи для шкільної практики;
-
співпрацю з Міністерством освіти, науки та досліджень, з Департаментом освіти у Відні, Нижній Австрії та Бургенланді, з професійними вищими та середніми школами;
-
практичну реалізацію фази шкільної практики у Віденському Університеті (цілі, зміст і структуру шкільної практики, оцінювання та оцінку напрямків шкільної практики).
Другий день тренінгу продовжив тему «Шкільна практика та інституційна співпраця у підготовці викладачів закладів професійної освіти. Досвід Австрії». Під час тренінгу Розанна Штейнінгер (Інститут бізнес-освіти, Віденський університет економіки та бізнесу) та Нора Чеховські (Університет педагогічної освіти Верхньої Австрії) презентували:
-
професійні школи та професійну підготовку викладачів ПТО в Австрії (структуру австрійської системи професійної освіти, вимоги до вступу до університету та структуру навчального змісту);
-
розробку освітніх програм в педагогічних ЗВО Австрії (правові основи, процес розробки навчального плану (освітньої програми), задіяні сторони та важливі стейкхолдери);
-
освітню програму підготовки викладачів для закладів ПТО середнього рівня в педагогічному ЗВО Верхньої Австрії (кваліфікаційний тест, навчальний план, структура курсів, приклад курсу з навчального плану).
Загалом у тренінгу взяли участь понад 150 учасників, серед яких були представники закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти, навчально-методичних центрів ПТО з усіх куточків України.
Тренінг викликав неабиякий інтерес серед учасників, які мали змогу не лише ознайомитися з досвідом колег з Німеччини, але й обговорити проблемні питання в галузі професійної освіти.
ОГОЛОШЕННЯ
УВАГА!
06 червня 2022 року о 15.00 запрошуємо на онлайн-лекцію «Common Errors in Writing for International Journals: How Can the Ukrainian Authors Improve their Publishing Possibilities»